BEBEĞİNİZİ GİYMEK İSTİYORSANIZ,YAZIMA BİR GÖZ ATIN!

Herkese Merhaba!

Ege’ye hamile kaldığımda karar vermiştim kanguru almaya;bir yandan Efe’nin elini tutup bir yandan da bebek arabası kullanma fikri bana zor gelmişti.Doğru bir karar vermiştim ama bu konu aslında görüldüğü kadar da basit bir konu değildi.Piyasada o kadar çok marka vardı ki hangisini tercih etmeliydim,kanguru mu yoksa slingle mi başlamalıydım bir sürü cevaplanması gereken soru vardı.Ben ne yaptım,buyrun okuyun..

Öncelikle yeni anne olan varsa aranızda;sürekli kucağında taşıma,alışır gibi sözlere aldırış etmiyoruz.Alışacak tabi ki,alışmalı da.Bebeklerin dünyaya geldikten sonra ki ilk 3 ayı gebeliğin 4.trimesteri olarak geçer ve haliyle aslında size ne kadar yakın olursa o kadar huzurlu ve mutlu bir bebek olacaktır,haliyle siz de mutlu bir anne!

Ben ilk slingle başladım;genelde yenidoğan için önerilen de bu. 2o günlüktü başladığımızda ve hemen kendimi sokağa attım(: Hem anne için hem de bebek için o kadar huzur verici ki…Düşünsenize dünyaya gelmeden önce duyduğu en güzel şey sizin kalp atışlarınızdı ve tam da kalbinizin üzerinde uyuması ne kadar yeri doldurulamaz bir şey onun için. Sizin de onun sıcaklığını kokusunu duymanız…Başlarda bağlaması zor gelebilir;ama bir kaç denemeden sonra alışacaksınız merak etmeyin.Farklı bir çok çeşidi var slinglerin araştırıp size en uygun olanını tercih edin;ama konforunuz için tek omuz olanları almayın derim.

Ben esnek sling tercih etmiştim,Ege biraz iri bir bebek olduğu için bir süre sonra bağladığımda aşağı doğru sarkma yaptı.Anladım ki bizim kanguruya geçiş zamanımız gelmiş.En başında söylemem gereken;bebeğinizi giydiğinizde yüzü mutlaka size dönük olmalı.Bebeklerin omurgası C şeklindedir, bu yüzden en çok ana rahmindeki cenin şeklinde rahat ederler.Bebek dışa dönük taşındığında annenin kaburga kemikleri bebeğin sırt ve bel bölgesine baskı yapar ve onu yetişkinler gibi düz durmaya zorlar.Bu da uzun süreli kullanımlarda bebeğinizin omurga gelişimine zarar verebilir.Bu konu da anlaştığımıza göre devam edebiliriz.

Bebekler bacaklarını karınlarına doğru çekerek ve iki yana ayırarak rahat ederler, bu onların doğal M pozisyonudur. Bu pozisyon doktorların kalça çıkığını önlemek için tavsiye ettiği ideal duruştur. Dışa dönük taşımada ise bebeğin bacakları aşağıya doğru sarkar ve bebek M pozisyonunu koruyamaz.Doğru kanguruda bebeğin poposu dizlerinden daha aşağıda durmalıdır.

 Gelelin benim tercihime;ben Buzzidil marka kanguru kullanıyorum.Kısaca artılarından bahsetmem gerekirse;bir kere dokuma kumaştan üretildiği için nefes alan bir yapısı var.Bacak arası bebekle birlikte büyüyebiliyor.Bacak kısımlarında destek pedler var.Baş boyun desteği de çok önemli çünkü aksi takdirde bebeğiniz uyuduğunda kafasının düşmemesi için elinizle destek olmak durumunda kalıyorsunuz ki bu da sizi kısıtlamış oluyor.Bir de çok güzel desenleri var (:

Aklınıza takılan,sormak ya da eklemek istediğiniz birşey olursa lütfen yorum bırakın.

Sevgiler

Fatma

 

 

ÖNCEKİ YAZIM
SONRAKİ YAZIM

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  Ceyda
  28 March 2018 at 07:22

  Artık satmayı düşünürseniz görüşebiliriz Buzzidil’i.

 • Reply
  Hatice
  4 October 2018 at 18:11

  merhaba fatma hanım ismim hatice Instagramda satış sayfam var belki hatirlarsiniz size şalvar bere yollamism ( Lulipo) tesadüfen denk geldim kanguru ile yorumunuza..piyasada çok urun var gercekten memnun kaldinizmi?Sırt ağrısı yaptimi?birde kac yasa kadar kullanabildiniz..sorularıma cevap verirseniz çok sevinirm.yeni bir bebegim oldu 4 aylik kanguru asayişindeyim.bu markanın urunleri inanılmaz yüksek fiyatlı:/ acaba ne artışı var digerlerinden

 • Leave a Reply