Play-Doh Şekil Ver& Öğren Serisi Bir Harika!

Oyunun çocuklar üzerindeki etkileri saymakla bitmez, bana da en çok gelen sorulardan bir tanesi çocuklarım için hangi oyuncakları tercih ettiğim. İşte bu yazımda bizim son dönemde Efe ile büyük keyif aldığımız; Play-Doh’un yeni çıkardığı Şekil Ver & Öğren serisinden bahsedeceğim.

2 yaş ve üzeri çocuklar için hazırlanan bu seride; Dokuları Öğreniyorum, Rakamları ve Saymayı Öğreniyorum, Renkleri ve Şekilleri öğreniyorum, Harfleri ve Kelimeleri öğreniyorum olmak üzere 4 farklı set var.

Setlerin içinde nasıl oynanacağını anlatan aktivite kılavuzu, ilgili sete yönelik çift taraflı oyun örtüleri, damgalar, silindirler ve Play-Doh oyun hamurları çıkıyor.

Geçenlerde instagram hesabımdan Efe ile Play-Doh oynarken çektiğimiz videoyu gören bir takipçim, eski postlarımdan Efe’nin oyun hamurlarına değmek istemediğini yazdığım bir postu bana göndererek nerden nereye yazmış…Gerçekten de öyle; şimdilerde en çok sevdiği şey Şekil Ver& Öğren serileri ile oynamak. Bir tek Efe değil, ben de çok eğleniyorum oynarken, üstelik Efe’nin hayal gücüne, yapabildiklerine tanık olmak inanılmaz keyifli. Mesela dokuları öğreniyorum setiyle farklı renk ve dokuları kullanarak bir yelkenli yaptık, sonra denizi, denizde yüzen balıkları…Hamurdan balıklarla kırmızı balık şarkısını söyledik, yelkenlilerle ilgili hikayeler oluşturduk. Onu en çok mutlu eden yaptığı resimlerin boyut kazanması oldu.

Oynarken çocuğunuzun ince motor gelişimine, hayal gücüne, keşfetme arzusuna destek olacağınız Play-Doh Şekil Ver& Öğren setleri ile ailece çok keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Şimdiden iyi eğlenceler.

Fatma

ÖNCEKİ YAZIM
SONRAKİ YAZIM

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Merve
    15 January 2018 at 15:16

    Merhabalar,

    İyi bir anne olarak eminim sizde çok araştırmışsınızdır tabi ama bu tarz oyun hamurları içerdiği maddelerden dolayı aslında zararlı olabiliyor. Benimkilerin içindeki bir maddele alerjisi çıktığı için kullanamıyorum. Oynamayı çok sevdikleri için bir araştırma yaptım ve Pilsan’ın yeni ürettiği Oyun Çamuru nu keşfettim. Doğal kilden yapılan bir ürün doğal olması çok hoşuma gittim. Bu oyun hamurları oynandığında ki kadar temiz kalmıyor etraf ama çocuklar enerjilerini atıyorlar. Sizde de öneride bulunmak istedim. Maşallah çocukların 2side birbirinden güzel. Sizide severek takip ediyorum. Sevgiyle kalın.

  • Leave a Reply