Saç Dökülmesine Çözüm; Çörek Otu Yağı!

Liseye giderken saçlarım acayip dökülmeye başlamıştı. O kadar çok dökülüyordu ki banyodan sonra saçlarımı taramak istemiyordum… En sonunda doktora gitmeye karar verdim, hikayemi dinledi, kan tahlili istedi ve sonrasında ekledi; vücudunun ihtiyacı olanları ona vermezsen burnun mu dökülecek, saçların tırnakların zarar görecek…Bana en basit yoldan anlatmaya çalışmıştı, öyle ki aradan seneler geçmesine rağmen söyledikleri dün gibi aklımda… Bu arada test sonuçları geldikten sonra kansızlık olduğu anlaşıldı; beslenmeme dikkat etmem gerektiğini takviye olarak da çörek otu yağı kullanabileceğimi söyledi.

O dönem çörek otu yağı bana çok iyi gelmişti. Düzenli olarak kullanmış saç dökülmem azaldığında bırakmıştım. Şimdi tekrar başım saçlarımla dertte. Belki bilmeyenleriniz vardır; Ekim ayında Londra’ya yerleştik ve burda yeni bir düzen kurmaya çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz şartlar gereği biraz stresli bir dönemden geçiyoruz ve sanırım buna bağlı olarak saçlarımın normalden fazla döküldüğünü hissediyorum.

Bir süredir araştırıyordum ve sonunda kullanıcı yorumları ve 1 yıl para iadesi garantisi sunduğu için The Blessed Seed markasını denemeye karar verdim ve siparişimi verdim. Aranızda kullananlar varsa lütfen yoruma yazsın, ben de kullandıktan sonra içeriğimi güncelleyeceğim.

Genel hatlarıyla çörek otu yağı ve saç için kullanımı hakkında bilgi vermek istiyorum size:

Saçları güçlendirmek ve güzelleştirmek, saç dökülmesini önlemek ve saç büyümesine yardımcı olmak için kullanılan çörek otu yağı aynı zamanda gri saçlar için de kullanılabiliyor. Çörek otu yağı şampuandan, saç yağına, saç maskelerine ve saç kremlerine kadar bir çok saç ürününde kullanılıyor. Kabarık saçları sakinleştiriyor, parlaklık veriyor ve kepeği kontrol altına alıyor. Aynı zamanda doğal bir koruyucu görevi görüyor.

Sağlıklı saçlar için sağlıklı bir saç derisine sahip olmanız gerekir. Çörek otu yağı hem saçınız hem de saç deriniz için faydalı olan antienflamatuvar, antioksidan, antihistaminik, antibakteriyel, antifungal özelliklere sahiptir. Saç foliküllerini temizler ve saç derinizdeki hücrelerin, bakterilerin ve kullandığınız saç ürünlerinin birikmesi gibi diğer toksinlerden saç derinize derinlemesine bir temizlik yapması için kaydırılmasına yardımcı olur. Saçınız ve saç deriniz için doğal bir detoks olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca saç derinizi besler; sedef, egzama ve diğer iltihaplı durumların neden olduğu tahrişi yatıştırır. Çörek otu yağı, yağ üretimini dengeler ve saçlarınızı korur.

Antioksidanlar ve Demir saç gelişimi için çok önemlidir. Çörek otu yağı her ikisinden de zengindir. Saçımız vücudumuzdaki Demir depolarındaki küçük bir değişime bile çok hassastır ve demir eksikliğinin saç dökülmesine sebep olduğu bilinmektedir. Çörek otu yağı hem iyi bir demir kaynağı olmasının yanı sıra sağlıklı saçlar için gerekli çinko ve magnezyumu da sağlar.

Peki çörek otu yağı nasıl kullanılır?

Cevabı çok basit, kullandığınız şampuanın içine bir kaç damla damlatmanız yeterli olacaktır. Ayrıca avucunuzun içine küçük bir miktar alıp ellerinizi ovalayıp, saç uçlarınıza kurutma öncesi uygulayabilirsiniz.

Dışardan yaptığımız uygulamaların yan sıra saçımızı ve saç derimizi içerden destekleyebiliriz, bunun için  çörek otu yağını günlük olarak ağız yoluyla alabiliriz. Kafa derimize çörek otu yağı ile masaj da uygulayabiliriz. Şimdi size kolayca uygulayabileceğiniz saç maskeleri yazacağım. İçlerinden her hangi birini seçip yapabilirsiniz:

  • çörek otu yağı (ortalama 2 yemek kaşığı)
  • çörek otu yağı ve zeytinyağı
  • çörek otu yağı ve hindistan cevizi yağı
  • eşit miktarda çörek otu yağı, hindistan cevizi yağı ve çiğ bal
  • 1 ölçü hint yağı, 3 ölçü çörek otu yağı

Yukarıdaki karışımlardan birini seçin saçınızın uzunluğuna göre hazırlayıp, masaj yaparak uygulayın, ılık bir havluyla başınızı sarıp yarım saat beklettikten sonra şampuanlayın. Haftalık tekrarlayabilirsiniz.

Ürünleri incelemek ve satın almak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

https://theblessedseed.com/shop/

https://theblessedseed.com/black-seed-oil-benefits/

 

 

 

 

 

ÖNCEKİ YAZIM

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply